BLOG

Ucuz Yangın Merdiveni

Yangın merdivenlerinin binalar için zorunlu hale gelmesiyle birlikte “yangın merdiveni firmaları sayısında da buna paralel derece artış yaşanmıştır. Yapılan yasal düzenleme ile birlikte yangın merdivenlerinin ne şekilde üretilmesi gerektiği firmalara belirtilse de ne yazık ki her firma imalatta aynı özeni göstermemektedir. Bazı firmalar ucuz olması amacıyla üretimde kaliteden ödün vermektedir. Bu nedenle ucuz yangın merdiveni görüldüğünde öncelikle yangın merdiveni yönetmeliğinde belirtilen standartlara uygun olup olmadığının gözden geçirilmesi gerekmektedir. Standartlara uygun olan yangın merdivenleri can güvenliğini eksiksiz şekilde sağlamaktadır. Dolayısıyla yangın merdiveni satın alırken gerekli denetimlerden geçmiş, dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan merdivenler tercih edilmelidir.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdiveni fiyatlarımerdivenin özelliğine ve türüne göre farklılık göstermektedir. Bilindiği üzere z tipi yangın merdiveni, dairesel yangın merdiveni gibi merdiven çeşitleri bulunmaktadır. Bunların hangi ölçülerde ve ne şekilde olması gerektiği farklılık göstermektedir. Dolayısıyla buna bağlı olarak da fiyatlar değişmektedir.

Üç kattan fazla olan binalar için yangın merdiveni kullanımı zorunludur. Bu nedenle yangın merdiveni imalatı yapan firma sayısı oldukça fazladır. Ucuz yangın merdiveni altında kalitesiz ürünler üreten firmalar çoğunlukta olduğundan dolayı bu duruma karşı bilinçli olunmalı hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olan yangın merdivenleri kullanılmalıdır.

Yangın Merdivenleri

Yangın esnasında binalarda can güvenliğini sağlayan ve hayati önem taşıyan yangın merdivenleri sırf ucuz olsun diye yangına dayanıksız malzemelerden üretilmektedir. Dolayısıyla “ucuz yangın merdivenleri yerine standartlara uygun yangın merdivenlerine öncelik verilmelidir. Kullanılacak olan merdivenini hayati önem taşıdığı unutulmamalı, fiyatından önce kalitesi düşünülmelidir. Yangın merdiveni imalatı yapan firma gerekli denetimlerden geçmiş olmalıdır. Özellikle kalabalık ve toplu alanlar için tercih edilen yangın merdivenlerine ekstra özen gösterilmesi gereklidir.

Ucuz Yangın Merdiveni Hakkında Bilgiler Paylaşacağım.