Makaralı Yangın Merdiveni

Makaralı Yangın Merdiveni

Elbette Yangın merdiveni nedir?sorusunun cevabını çoğumuz biliyordur. Ancak yine söylemekte fayda var. Yangın esnasında binalarda bulunan kişilerin hızlı bir şekilde tahliye edilmesi için kullanılır. Gündelik hayatta yüksek katlı binalarda kalabalık alışveriş merkezlerinde sık sık karşımıza çıkan yangın merdivenlerinin birçok modeli vardır. En yaygın olanlarından biri makaralı yangın merdivenleridir. Pratik kullanımıyla bilinen bu merdivenler kapladığı alandan yüksek miktarda tasarruf etmemizi sağlar.

Yangın merdiveni imalatı nasıl yapılır derseniz ondan da bahsedelim. İmalatında malzemesi çelikten yapılır. Çelikten yapılması hava şartlarına dayanıklılık sağladığı gibi ağırlık olarak yüksek miktarda taşınmasına da olanak sağlar. Ayrıca kaygan olmaması gerekir. Çıkış esnasında düşme kayma gibi problemlere sebep olabilir. En üst kısmına makara konulan bu merdiven hazırlanan özel düzenekle yukarı-aşağı yönde olacak şekilde hareket etmesi sağlanır. Üretimi esnasında deneyim birikimi gerekir. Çünkü olası hatalarda yangın esnasında kullanan kişilere zorluk çıkartabilir.

Yangın Merdiveni Fiyatlarıise kaliteden kaliteye değişmekte ancak ortalama olarak metrekaresi 100 TL diyebiliriz. Bir kat başına ortalama 2700-3000 TL arasında fiyat değişir.

Alternatif olarak farklı tip yangın merdiveni arıyorsanız Z Tipi Yangın Merdiveni de araştırılabilir. Genelde bu iki yangın merdiveni türü tercih edilir. Aynı şekilde çok katlı binalarda yangın esnasında tahliyede kullanışlıdır. Ayrıca yangın merdiveni seçiminde TSE belgesine sahip olan yangın merdivenleri daha çok tercih edilmelidir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

MAKARALI YANGIN MERDİVENİ. Makaralı merdivenler binanın cephesinin boydan boya merdiven uygulamasına uygun olmadığı durumlarda vazgeçilmez bir çözümdür.