BLOG

Makaralı Yangın Merdiveni

Yangın, bir kıvılcım ile başlayan ve zamanında müdahale edilmediğinde tüm binayı kaplayan bir sorundur. Hızla gelişen yangın, yanıcı gazlar, katı maddeler gibi etkenlerle kısa sürede büyümektedir. Bu konuda yapılması gereken ise telaşa kapılmadan, yangın olan alandan hızlı bir şekilde uzaklaşmaktır.

Yangın merdiveni konusunda “makaralı yangın merdiveni” konusu sıklıkla gündeme gelmektedir. Bu yangın merdivenlerinin zeminle 1.katı arasında makaralı bir sistem bulunmaktadır. Bu sistemde genellikle makara ya da kalın çelik halatlar kullanılmakta ve böylece zemine iniş sağlanmaktadır.

Makaralı yangın merdiveni” uygun cephe bulunmadığı için zemine kadar indirilemeyen binalarda kullanılmaktadır. Bu tarz merdivenler genellikle yan yana inşa edilen ve ön kısmında uygun cephe bulunmayan binalar için geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur.

Bazı binalarda cephenin bulunduğu kısım kaldırım ya da caddedir. Bu tarz binalarda yangın merdiveninin yere kadar inmesi mümkün olmamaktadır. Böyle olunca da devreye “makaralı yangın merdiveni” girmektedir. Bu yangın merdivenleri ile zemin ile 1.kat arasında bağlantı sağlanmaktadır.

Makaralı yangın merdiveni” konusunda en önemli nokta makara sisteminin kolay çalışmasıdır. Yangın sırasındaki telaşla hızla aşağı inen kişiler bu makarayı kolayca kullanamadıkları takdirde izdiham oluşabilmekte ve bu durum da felaketle sonuçlanmaktadır. Bu nedenle makaranın çalışma kolaylığı oldukça önemlidir.

Makaralı yangın merdiveni” çelik kullanılarak üretilen yangın merdivenlerinde uygulanmaktadır. Makaranın ucuna bağlı olan düz merdiven aşağı inmekte ve böylece insanların kolay bir şekilde zemine inişi sağlanmaktadır.

Makaralı yangın merdiveni” cephe sorunu yaşayan binalara çok önemli bir alternatif olmaktadır. Bu tarz yangın merdiveni ile her binada yangın merdiveni bulunması mümkün olmuştur. Bu hizmeti alırken firma seçimine ve makara sisteminin çalışma durumuna dikkat edilmelidir. Böylece her binaya yangın merdiveni uygulamak da mümkün olmaktadır.

Detaylı bilgi almak için web adresimizden firmamızın iletişim bilgilerine ulaşabilir ve bizimle irtibata geçerek randevu alabilirsiniz.

http://www.karabogamuhendislik.com http://www.karabogalar.com  http://www.velikaraboga.com http://www.karabogametal.comhttp://www.karabogayanginmerdiveni.com http://www.karabogaticaret.com  http://www.yanginmerdivenim.com http://www.yanginmerdivenin.com            http://www.yangınmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiveni.com.tr   http://www.yangin-merdiveni.com http://www.yanginmerdiven.net            http://www.yanginmerdiven.com  http://www.yangınmerdiveni.com       http://www.yanginmerdiveni.net

KARABOĞA MÜHENDİSLİK LTD

SATIŞ        Veli KARABOĞA

TLF              0216 641 50 84

Gsm          0532 711 74 23

Gsm          0532 703 75 09

FAX           0216 641 50 84

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: B4 Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ.

karaboğa yangın merdiveni. yangın merdiveni fiyatları yangın merdiveni ucuz yangın merdiveni istanbul yangın merdiveni yangın merdiveni imalatı